Informace o našich produktech na 608 207 091
Online podpora

Profil firmy SOFICO-CZ a.s.

Jsme česká softwarová firma se sídlem ve Svitavách. Disponujeme týmem 30ti zkušených pracovníků – programátorů, implementátorů, databázových specialistů a analytiků.

Všechny produkty jsou výsledkem práce našich programátorů a vlastníme k nim veškerá majetková a licenční práva.

A jak to všechno začalo?
Začínali jsme  jako dva spolužáci na  střední škole, kde jsme v rámci školních aktivit napsali pár prográmků. Naše záliba v IT nás dovedla na VŠE obor informatika, kde jsme společně strávili dalších 5 let. To co utužovalo naše přátelství, byly společné zájmy a touha programovat. V prváku jsme založili první firmu s názvem Gigabajt, která se zabývala prodejem hardware.

V roce 2003 nastal zlom a po úspěšném ukončení studijních let jsme se konečně mohli naplno vrhnout na programování. Prodej hardwaru jsme pověsili na hřebík a soustředili se pouze na vývoj objednávkového systému ORDIS. I když jsme neměli dost zkušeností, nechyběly nám nápady a mladická nerozvážnost a chytili jsme příležitost pevně do svých rukou.
Tak vznikl ORDIS, samozřejmě tenkrát ještě v plenkách. K němu záhy přibyl modul pro obchodní zástupce a e-shop. Naše prvotina se ujala a když se nám podařilo ji prodat dalším 50-ti velkoobchodům uvědomili jsme si, že stav informačních systémů v českých velkoobchodech je velmi zanedbaný a pustili jsme se do vývoje vlastního informačního systému SOFIX.

Vývoj se ukázal náročnějším než jsme čekali, nicméně díky zarputilosti a tvrdé dřině nás i dalších spolupracovníků, jsme ho dotáhli do dnešní podoby, kdy směle konkuruje zavedeným systémům a často je ve výběrových řízeních poráží.

Naším tajemstvím úspěchu je táhnout za jeden provaz, chuť a energie do práce a vidina mít lepší produkty než konkurence.

Naše moto je W2W – naše firma vyhrává jen tehdy, když vyhrává náš zákazník.
Kontaktní informace k firmě i jednotlivým osobám najdete v sekci Kontakty.

Řekli o nás